Vizyon – Misyon

İSTEK KUŞADASI OKULLARI

1985 yılında Bedrettin Dalan tarafından kurulan İSTEK Vakfı, Atatürk ilke ve devrimleri doğrultusunda, çağdaş ve girişimci nesiller yetiştirmektedir. Bugün Anasınıfından Üniversiteye uzanan bir eğitim zincirine sahip kurumumuz  ile ülkemizin geleceğinde söz sahibidir.

İSTEK KUŞADASI Okulları olarak tam donanımlı sınıfları, yarı olimpik yüzme havuzu,tenis kortu,Kapalı spor salonu, resim ve seramik atölyeleri, dans salonları, tam donanımlı maker laboratuvarı, 3B tasarım sınıfı ve bilişim teknolojileri sınıfı,350 kişilik Konferans salonu ile Anasınıfı, İlkokul, Ortaokul ve Anadolu Lisesi ile Kuşadası’nda İSTEK Ailesini en iyi şekilde temsil etmektedir.

 

VİZYONUMUZ:

Atatürk ilke ve devrimlerini benimsemiş, aklın ve bilimin ışığında, günümüz koşullarına ve hızla gelişen dünyanın gereksinimlerine ayak uyduran, yüksek donanımlı, insan haklarına saygılı, çağdaş, hoşgörülü, çevreye duyarlı, hayvan haklarına saygılı, geleneksel değerleri benimsemiş, aydın, kültürlü insanların yetiştirildiği, Türkiye’nin önde gelen okulları arasında olmak ve uluslararası düzeyde adımızı duyurmak.

 

MİSYONUMUZ:

 • Atatürk ilkelerini bilen ve özümseyen, ve demokrat bireyler yetiştirerek iyi yurttaş olmanın koşullarını hazırlamak.
 • Çerçevesi olan, ezberciliğe dayanan eğitimin kalıplarını kırarak deneysel, sorgulayıcı, araştırıcı ve teknolojik bir eğitim anlayışını hayata geçirmek.
 • Türkiye’nin geleceğini şekillendirecek gençleri güçlü bir eğitim programı ile desteklemek.
 • Yabancı dil eğitimlerine gerekli önemi vererek Almanca, İspanyolca ve İngilizce dillerinde dilsel gelişimi sağlamak.
 • Ana dil sevgisini ve sanat zevkini geliştirerek, duygusal zekası yüksek, duyarlı, ulusal değerlere saygılı, üretken, ahlaklı, dinamik beyinleri dünya merkezli bir eğitim anlayışıyla yetiştirmek.

 

Disiplin Anlayışı

 • İSTEK Kuşadası Okulları öğretmenleri ve yöneticileri, öğrencilerinde görmek istedikleri davranışları, önce kendileri göstererek onlar için iyi bir rol model oluşturur.
 • Öğrencinin kişilik gelişimini göz önünde tutarak, sağlıklı seçimler ve tercihler yapmalarına yardım eder.
 • Disiplin kavramını uyulması gereken kurallar listesi,   amaçlı etkinlikler, uygun çevrede, birlikte çalışma, kendi kendini kontrol çerçevesinde değerlendirir.
 • Amaçlarına, yeteneklerine, isteklerine  ve geçmiş bilgilerine uygun olarak hazırlanan bir eğitim programı hazırlayarak öğrenciyle   işbirliği içinde olur.
 • İyi bir rehberlik sistemi oluşturarak sorunlar ortaya çıkmadan önlem alır.
 • Etkin bir veli-okul ilişkisi kurarak veli ile işbirliği yapar.

  

Günlük İşleyiş

İSTEK Kuşadası Okulları’nda öğrencilerimiz en geç 8.45’te okulda olurlar. Anasınıfı ve İlkokul birinci sınıf öğrencileri sabah kahvaltısıyla güne başlar.  Günlük ders programı başlama saati 9.00 ‘dur. 12.15’te anasınıfı ve ilkokula, 13.05’te ortaokul ve liseye öğle yemeği; 15.15’te anasınıfı ve ilkokula, 16.10’da ortaokul ve liseye ikindi kahvaltısı verilir. Saat 17.00 da eğitim sona erer. Hafta sonu 9.00 – 13.00 arası belirlenen sınıflar için etüt çalışması yapılır.

Beden Eğitimi dersleri, dersin konusuna uygun olarak,  kapalı spor salonu, kapalı yüzme havuzu ya da tenis kortunda; müzik dersleri müzik atölyesinde, resim dersleri resim atölyesinde, seramik dersleri de seramik atölyesinde yapılır. Ayrıca satranç, robotik kodlama, lego, ve dans dersleri de özel dersliklerde yapılır.  Kulüp çalışmaları önemlidir, her öğrenci sene başında kurulan kulüp tanıtım stantlarını gezerek seçtiği bir sosyal kulüpte yıl boyunca yaratıcı çalışmalar yapar.

İSTEK Kuşadası Okulları’nda yabancı dil eğitimi yalnızca iletişim için gerekli bir unsur olarak ele alınmaz bir kültürün parçası olarak görülür. Yabancı dil eğitimiyle öğrencilerimizin ulusal değerlere önem verdiği kadar,  evrensel dünyayı da barışçıl bir gözle algılaması hedeflenir. Ayrıca online sınavlar, İngilizce İnteraktif tiyatrolar, İngilizce, Almanca ve İspanyolca kültürlerini tanıtan etkinlikler, dil okulları, yurt içi ve yurt dışı geziler ve kamplarla bu hedefler desteklenir.

Yaratıcı, sorgulayıcı ve bilimsel bir eğitim için düşüncenin ve duyumsamanın ifadesi olan anadil eğitimine de birincil derecede önemlidir. Okuma saatleri, okuma ödevleri  öğrencinin diğer alanlardaki çalışmalarına da temel teşkil eder.

Duyumsayan, yaratıcı,  duygusal zekası gelişmiş bireylerin bilim yapabileceğine olan inancından hareketle; ülkemizi ve dünyamızı şekillendirecek olan entelektüel gençlerimizi yetiştirirken insani bilimler eğitimimizin ana gövdesi olarak kurgulanır, sosyal bilimler ve sanat eğitimine önem verilerek onların duyarlılıklarını arttırılır.

Bilim ve teknoloji ağırlıklı dersler bu derslere ait laboratuvarlarda yapılır, öğrencilerin bu alandaki bilgilerini deneyimlemeleri ve uygulamaları sağlanarak ulusal ve uluslararası yarışmalara katılması sağlanır.

 

 

Kuşadasında İSTEK’li Olmak

1985 yılında Sayın Bedrettin Dalan tarafından kurulan İSTEK Vakfı Okulları’na Özel İSTEK Kuşadası Okulları olarak  2018-2019  Eğitim Öğretim Yılı’nda Katılmış ve kurumumuz açıldığı ilk günden Kuşadası’nın geleceğine yön vermeye başlamıştır.

Bir turizm şehri olan Kuşadası’nda öğrencilerimizi birer dünya vatandaşı olmaları için çıktığımız bu yolda amacımız onları sadece akademik yönden yetiştirmek değildir. Kuşadası’nda İSTEK’li olmak; aynı zamanda sosyal, kültürel ve sportif alanlarda kendini tanımak ve hayatına bu şekilde yön vermektir.

Anasınıfı, ilkokul, ortaokul ve Anadolu lisesi olarak eğitim veren birimlerimizde öğrenim gören öğrencilerimiz, Atatürk’ü ve  Cumhuriyeti özümsemiş, sorgulayan, araştıran, özgüveni yüksek; bireysel ve kültürel farklılıklara saygı ve hoşgörüyle yaklaşabilen, ulusal değerler kadar evrensel değerleri de benimseyen, empati kurabilen, takım çalışması yapabilen bireyler olarak yetişirler.

Kuşadası’nda İSTEK’li olmak; daha çok büyük şehirlerde görülen geniş eğitim olanaklarını, ulaşım, trafik gibi sorunlar olmadan, metropol kargaşasından uzakta, aile sıcaklığında, Kuşadası gibi tarihi ve doğasıyla eşsiz bir coğrafyada yaşayabilmektir.

Açıldığı günden bu yana ilkelerimiz ve hedeflerimiz doğrultusunda yetiştirdiğimiz öğrencilerimiz Destination – Imagination, FLL gibi uluslararası alanlarda aldığı derecelere; atletizmde, teniste, yüzmedeki şampiyonluklarına, aldıkları onlarca madalyaya, kupalara; LGS’deki birincilik ile Akademik başarılara  tanık olmak, velilerimizin takdirini almak, yöneticilerimizin ve öğretmenlerimizin gururu olmuştur.

Kuşadası’nda İSTEK’li olmak büyük ve güçlü bir ailenin üyesi olmanın gururudur.Tüm velilerimize bize verdikleri destekten dolayı teşekkür eder birlikte nice başarılara ulaşmayı dileriz.