Rehberlik Çalışmaları

İstek Kuşadası Okulları Rehberlik Ve Psikolojik Danışmanlık Hizmetleri Olarak Bir Yıl İçinde Bireysel Ve Eğitsel Rehberlik Faaliyetleri Kapsamında Öğrencilerimize Çeşitli Envanterler Uygulanıp, Öğrenci Ve Velilerimize Yıl İçerisinde Seminerler Düzenlenmiştir.

Rehberlik Dersleri Yapılarak Öğrenciler İle Rehberlik Faaliyet Ve Etkinlikleri Uygulanmıştır.

Öğrencilerimiz İle Birebir Görüşülerek Arkadaşlık İlişkileri, Verimli Ders Çalışma, Aile İçi Etkileşimler, Okul Kuralları, Teknoloji Kullanımı Ve Teknolojinin Zararlı Yönleri Gibi Konular İşlenmiştir Ve Bu Doğrultuda Bireysel Ders Çalışma Programları Hazırlanmıştır.

Dikkat Testleri Uygulanıp, Bireysel Öğrenme Stilleri Noktasında Öğrencilere Farkındalık Yaratılmıştır.

LGS Sistemi, Sınav Stratejileri, Etkin Test Çözme, Teknoloji Bağımlılığı, Aile İçi İlişkiler İle İlgili Veli Seminerleri Düzenlenmiştir.

4.Sınıf Öğrencilerimiz İle Ortaokul Ziyareti Düzenlenmiştir. Ortaokulu Anlatan Bir Sunum Yapılarak Öğrencilerimizin Soruları Yanıtlanmıştır.

Velilerimize Kademe Ve Sınıf Arası Geçişleri Anlatan Seminerler Verilerek Bir Sonraki Yıl İçin Bilgi Ve Öneriler Verilmiştir.

6 Gün Süren Meslek Ve Kariyer Günlerinde Kendi Alanlarında Uzman Çeşitli Meslek İnsanları İle Söyleşiler Düzenlenmiş, Meslekler Hakkında Bilgi Edinen Öğrencilerimiz İle Meslek İstasyonları Etkinlikleri Oluşturulmuştur.