Lise Mezuniyet Töreni

Lise Mezuniyet Töreni

İSTEK Kuşadası Okulları Lise Mezuniyet Töreni Coşkuyla Kutlandı
Geçtiğimiz Perşembe günü, İSTEK Kuşadası Okulları Lise mezuniyet töreninde öğrenciler büyük bir coşku ve heyecanla bir araya geldiler. Kurucu Temsilcisi, lise okul müdürü, öğretmenler ve öğrencilerin aileleri ve yakınlarının katıldığı törende duygu dolu anlar yaşandı.
Tören, İSTEK Kuşadası Okulları Lise Müdürü Erdoğan Pala’nın yönetim konuşması ile başladı. Konuşmasında, öğrencilere; Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, hayallerinin peşinden gittikleri başarılı ve mutlu bir gelecek diledi. Öğrencilere ve ailelerine teşekkür ettiği konuşmanın ardından,  12. sınıf öğrencilerimizden Halil Efe Arıcıoğlu ve Defne Güneş vals danslarını sergilediler ve büyük alkış aldılar. Sonrasında tüm 12. sınıf öğrencilerimiz kendilerini anlatan manilerle ve kendi seçtikleri şarkılarla sahneye çağrıldılar, sırayla  diploma ve mezuniyet sertifikalarını aldılar. Son olarak okul birincisi Halil Efe Arıcıoğlu mezuniyet konuşmasını yaptı. Konuşmasında Mustafa Kemal Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni okuması büyük alkış aldı. Ardından mezuniyet kütüğüne plaketini çaktı.
Tören sonrasında, öğrenciler ve aileleri okul bahçesinde bir araya  gelerek mezuniyet pastasını kesip hatıra fotoğrafları çektirdiler. Törenin gelenekselleşen bir diğer etkinliği de “keplerin havaya atılması” oldu. Öğrenciler, başarılarını kutlamak için keplerini havaya attılar.
Gerçekleştirilen mezuniyet töreni, öğrenciler için unutulmaz bir anı olarak hafızalarda yer aldı.