Kayıt Hakkında

Anaokullarımıza 2013-2014-2015 doğumlu öğrenciler ön değerlendirme ile;

İSTEK Okulları bünyesinde bulunan anaokulları ve ilkokulların 1, 2, 3 ve 4. sınıflarına ön görüşme ile;

Ortaokullarımızın 5, 6, 7 ve 8. Sınıflarına İSTEK Giriş Sınavı ile;

Anadolu Liselerimizin hazırlık sınıflarına MEB LGS puanı ve İSTEK Giriş Sınavı ile, ara sınıflarına ön görüşme sonrası yapılacak İSTEK Giriş Sınavı ile;

Fen Liselerimize MEB LGS puanı ile öğrenci alınır.

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Ücretleri

İSTEK KUŞADASI OKULLARI

Anaokulu Tam Gün 25.500 TL+KDV
İlkokul 37.200 TL+KDV
Ortaokul 40.800 TL+KDV
Anadolu Lisesi 44.900 TL+KDV
Fen Lisesi 44.900 TL+KDV

Anaokulu fiyatlarımıza kahvaltı ve yemek dahil değildir.

Yukarıdaki fiyatlara yemek ücreti ve KDV dâhil değildir. Öğretim ve yemek ücretinin KDV’si %8’dir.

Okul ücretine dâhil olanlar:

 • Cumartesi yarım gün ve hafta içi günlerde okulların belirleyeceği saatlerde sınavlara hazırlık çalışmaları ve sosyal etkinlikler
 • Yabancı dilde okutulan derslerin kitapları (İngilizce, 2. Yabancı Dil, Fen ve Matematik)
 • Online eğitim platformu üyelikleri
 • Şehir içi eğitsel ve kültürel geziler

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı yemek ücretlerimiz aşağıdaki gibidir.

Anaokulları  4.000 TL (KDV dahil)
1. 2. 3. 4. sınıflar  4.250 TL (KDV dahil)
5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. ve 12. sınıflar  4.000 TL (KDV dahil)

Anaokulu ve İlkokul 1.2.3.4. sınıf seviyelerinde okuyan öğrencilerimizin gelişimleri açısından yemek hizmeti zorunlu, 5. Sınıf ve üzeri seviyelerde isteğe bağlıdır.
Yemek ücreti yıllıktır, dönemlik kayıt yapılmaz.
KDV oranı %8’dir.

Yemek hizmetleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

İndirimli Kayıtlar

YENİ KAYITLAR

20 Şubat – 21 Nisan 2018 tarihleri arasında kayıt yaptıran veliler 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı ilan edilen ücretlerinden peşinatlı kayıt yaptırabileceklerdir. Bu dönemde velilerimiz kredi kartına peşin, kredi kartına taksitli, anlaşma banka STS Sistemi veya peşin ödeme şekillerini kullanabilirler.

KAYIT YENİLEME

20 Şubat – 21 Nisan 2018 tarihleri arasında kayıt yenileyen velilerimiz 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı ilan edilen ücretlerinden peşinatlı kayıt yaptırabileceklerdir. Bu dönemde velilerimiz kredi kartına peşin, kredi kartına taksitli, anlaşmalı banka STS sistemi veya peşin ödeme şekillerini kullanabilirler.

22 Nisan – 30 Haziran 2018 tarihleri arasında kayıt yenileyen velilerimiz 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı ilan edilen ücretlerinden peşinatlı kayıt yenileyebileceklerdir.

Kayıt yenilemeler 30 Haziran 2018 tarihinde sona erecektir.

30 Haziran 2018 tarihinden sonra açık kontenjanlara öğrenci alınacağından, belirtilen sürelerde kayıt yenilemeyen ara sınıf öğrencilerimiz kayıt hakkını kaybedeceklerdir.

İNDİRİMLER

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı için indirim uygulama kriterleri aşağıdaki gibidir.

 • Tamamı peşin ödemelerde %5 indirim yapılacaktır. Peşin indirimi, okulların açıldığı tarihe kadar uygulanacaktır.
 • Anaokullarımızda en az 2 yıl ara vermeden okuyarak geçiş yapan ve daha fazla tam gün okuyanların ilkokullarımıza geçişlerinde %25; 1 yıl tam gün okuyanların ilkokullarımıza geçişlerinde %20; ilkokullarımızda 2 yıl ara vermeden okuyarak geçiş yapan ve daha fazla okuyanların ortaokullarımıza geçişlerinde %20 geçiş indirimi uygulanacaktır. Geçiş indirimlerine kardeş ve peşin indirimi haricinde hiç bir indirim eklenmeyecektir.
 • Ortaokullarımızda en az 2 yıl ara vermeden okuyarak geçiş yapan ve daha fazla okuyanların liseye geçişlerinde, sadece liseye geçilen yıl %10 indirim uygulanacaktır. (2017-2018 Eğitim Öğretim Yılından itibaren liseye yeni kaydolan öğrenciler için geçerlidir.)
 • Kardeş indirimlerinde her iki kardeş için %10’ar, her 3 kardeş için %15’er, her dört kardeş için %20’şer indirim uygulanacaktır.
 • Şehit çocuklarına %100 indirim uygulanacaktır.
 • İSTEK Vakfı ve iştiraklerinde çalışanlar ile bu iştiraklerde hizmet alma yöntemi ile personel istihdam eden alt işveren statüsündeki firma çalışanlarına %50 indirim uygulanacaktır.
 • Yeditepe Üniversitesi ve bağlı kuruluşları ile Yeditepe Üniversitesi iştiraklerinde çalışan personele %40 indirim uygulanacaktır (18.04.2008 tarihinden sonra işe başlayanlar için).
 • İSTEK Okulları’nda ve Yeditepe Üniversitesi lisans bölümlerinde en az 3 yıl okuyarak mezun olanların çocuklarına %25 indirim uygulanacaktır.
 • İSTEK Okulları’nda ve Yeditepe Üniversitesi lisans bölümlerinde en az 3 yıl okuyarak mezun olanların kardeşlerine %10 indirim uygulanacaktır.
 • Yeditepe üniversitesi yüksek lisans ve doktora programlarında okuyarak mezun olanların çocuklarına %10 indirim uygulanacaktır.
 • Yeditepe Üniversitesi Hastanesi’nde doğan çocuklara %20 indirim uygulanacaktır.
 • Fiilen çalışan veya emekli olan öğretmen, hâkim, savcı, TSK (Subay, Astsubay) ve Emniyet mensuplarının (Polis) çocuklarına %20 (Sivil memurlar için geçerli değildir) indirim uygulanacaktır.  (2017-2018 Eğitim Öğretim Yılından itibaren okullarımıza yeni kaydolan öğrenciler için geçerlidir.)
 • İSTEK Okulları Anadolu Lisesi Bursluluk Sınavı ve MEB LGS sonuçlarına göre okullarımızdaki kontenjan dâhilinde çeşitli oranlarda burs uygulanacaktır.
 • MEB TEOG Sınavı sonucuna göre 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında ve önceki yıllarda burs alanlara taahhütname şartlarına göre kazandıkları oranda burs uygulanacaktır.
 • İlkokul, ortaokul ve liseye geçiş indirimi kardeş indirimi ve peşin indirimi dışında hiçbir indirimle birlikte kullanılamaz.
 • Kardeş indirimi geçiş indirimi hariç hiç bir indirimle birleştirilemez.
 • Yukarıdaki istisnalar dışında şartları birden fazla indirime uygun olan öğrenciler için sadece en yüksek orandaki indirim uygulanır.
 • İlan edilen indirimler kapsamında; öğrenci başına uygulanacak toplam indirim oranı, bir arada kullanılabilecekleri belirtilmiş olsa dahi, %50 oranını geçemez.
 • Eğitim öğretim yılı sonunda öğrencinin disiplin puanının düşürülmesi durumunda bir sonraki eğitim öğretim yılında indirimler uygulanmaz.