Destination Imagination

Destination Imagination

Destination Imagination adından da anlaşılacağı üzere öğrencilerin hayal gücünün en ön planda olduğu nadir etkinliklerden biridir. Öğrencilerin yeteneklerini ve hayallerini göz önüne alarak, onların ileriki yaşamlarında kullanabilecekleri yeni beceriler edindirmeyi sağlayan Destination Imagination eğitim programı tüm dünyada 30’u aşkın ülkede yüzlerce turnuva düzenliyor. Öğrencilerin yeteneklerini ve hayallerini göz önüne alarak, onların ileriki yaşamlarında kullanabilecekleri yeni beceriler edindirmeyi sağlayan Destination Imagination eğitim programı tüm dünyada 30’u aşkın ülkede yüzlerce turnuva düzenliyor.

Turnuva bireysel farklılıkların aynı sorunlara sayısız farklı çözümle yaklaşılabileceğini her sene çok renkli bir şekilde gözler önüne seriyor. Öğrencilerin kısıtlama olmaksızın sorunlar üzerinde çalışmaları onların hayal gücünü destekleyerek yaratıcılıklarını önemli şekilde geliştiriyor. Takımların öncelikle görevleri tanımaları, sonrasında görevle ilgili hayal kurmaları, takım çalışmasıyla çözüme ulaşmaları, kendilerini ve süreçlerini değerlendirip, son olarak turnuvada performanslarını sergileyip kutlamaları bekleniyor.

Her sene olduğu gibi bu sene de Kuşadasında gerçekleştirilen Destination Imagination etkinliklerinde İstek Kuşadası Okulları olarak iki takım ile yer aldık. Takımlarımızdan Flying DreamsTechnical (Teknik) alanda yer alırken, Dream Catchers takımı da Improvisational Challenge alanında yer aldı.

Teknik alanda bu sene ilk kez başlatılan “On Target” görevinde takımlara verilen görev zor olduğu kadar eğlenceliydi

Destination Imagination etkinliği süresince takımların uyum içinde çalışmasından, o anda öğrendikleri “anlık görevleri” yerine getirmelerine kadar sayısız alanda puan topladıktan sonra yeterli puana sahip gruplar ülkemizi temsil etmek üzere Amerika’ya gitmeye hak kazanıyor.

Bu sene çok kısa süre içinde hazırlanıp ilk Destination Imagination deneyimlerinde “Technical Challenge” alanında yer alan Flying Dreams takımımız ise Türkiye üçüncüsü olarak etkinliği tamamladı ve Amerika’ya gitmeye hak kazandı.